product-image
ProRectal żel ochronny 50 ml
34.99 zł

Niedostępny

product-logo

ProRectal żel ochronny 50 ml

Brak ocen

Producent
Pojemność
50 ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 69.98 zł

Niedostępny

34.99 zł

Dawkowanie
Przed zastosowaniem ProRectalu należy dokładnie umyć i osuszyć okolice odbytu, a następnie nałożyć cienką warstwę żelu. Dla wygody użytkownika zaleca się aplikację wieczorem przed snem, ale w razie potrzeby żel można stosować nawet kilka razy dziennie, zwłaszcza w przypadku uczucia dyskomfortu lub po wypróżnieniu. Żel nie brudzi bielizny, ani nie pozostawia zapachu.
Działanie
ProRectal wyróżnia się wśród innych produktów o podobnym przeznaczeniu swoją unikalną kompozycją specjalnie dobranych składników:
Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błon śluzowych okolic odbytu silnie nawilża, łagodzi I koi uszkodzone tkanki, utrzymując ich prawidłowe funkcje.
Biolin to mieszanka glukooligosacharydu i inuliny. Jest silnym prebiotykiem, który sprzyja rozwojowi wszystkich dobroczynnych bakterii, hamując jednocześnie rozwój bakterii patogennych. Badania wykazały skuteczność biolinu w produktach chroniący okolice odbytu.
L-arginina jest aminokwasem, czyli elementem cząsteczkowym budującym białko. W organizmie człowieka pełni wiele funkcji, bierze udział w powstawaniu tlenku azotu, i tym samym wykazuje zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych. Wspomaga m. in. procesy gojenia się ran, wpływa na syntezę kolagenu i przyspiesza procesy regeneracji tkanek po ich uszkodzeniu.
Witamina E jest głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.
Żel aloesowy wykazuje właściwości nawilżające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe (zarówno przeciwbakteryjne – wobec szczepów np. S. aureus, E. coli, jaki i przeciwgrzybicze – wobec Candida albicans). Ponadto pielęgnuje naskórek oraz błony śluzowe, poprawia mikrokrążenie. Obecne w żelu aloesowym polisacharydy wyzwalają reakcje immunologiczne w obrębie naskórka, inicjujące procesy obronne i regenerujące. 
Alkohol benzylowy wykazuje właściwości lekko i przyjemnie chłodzące.
Wskazania
Żel intensywnie nawilża i regeneruje błonę śluzową okolic odbytu, a także chroni przed infekcjami bakteryjnymi. Zalecany jest do codziennej pielęgnacji w celu ochrony i regeneracji tkanek, po każdym wypróżnieniu oraz w przypadku uczucia dyskomfortu związanego z pieczeniem lub swędzeniem.
Polecany jako profilaktyka zwłaszcza dla osób zagrożonych występowaniem hemoroidów (prowadzących siedzący tryb życia, u osób z nadwagą, stosujących niewłaściwą dietę, stosujących środki przeczyszczające).
Szczególnie polecany dla kobiet w ciąży i podczas połogu (ciąża wpływa na zastój w splotach żylnych odbytnicy, szczególnie jeśli ciąży towarzyszą zaparcia).
Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Należy przechowywać w temperaturze 5-25℃, chroniąc przed światłem I innymi źródłami ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu oraz na zgrzewie tuby.

Producent

Postać

Stosowanie

Żel intensywnie nawilża i regeneruje błonę śluzową okolic odbytu, a także chroni przed infekcjami bakteryjnymi. Zalecany jest do codziennej pielęgnacji w celu ochrony i regeneracji tkanek, po każdym wypróżnieniu oraz w przypadku uczucia dyskomfortu związanego z pieczeniem lub swędzeniem. Polecany jako profilaktyka zwłaszcza dla osób zagrożonych występowaniem hemoroidów (prowadzących siedzący tryb życia, u osób z nadwagą, stosujących niewłaściwą dietę, stosujących środki przeczyszczające). Szczególnie polecany dla kobiet w ciąży i podczas połogu (ciąża wpływa na zastój w splotach żylnych odbytnicy, szczególnie jeśli ciąży towarzyszą zaparcia).

Działanie

ProRectal wyróżnia się wśród innych produktów o podobnym przeznaczeniu swoją unikalną kompozycją specjalnie dobranych składników: Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błon śluzowych okolic odbytu silnie nawilża, łagodzi I koi uszkodzone tkanki, utrzymując ich prawidłowe funkcje. Biolin to mieszanka glukooligosacharydu i inuliny. Jest silnym prebiotykiem, który sprzyja rozwojowi wszystkich dobroczynnych bakterii, hamując jednocześnie rozwój bakterii patogennych. Badania wykazały skuteczność biolinu w produktach chroniący okolice odbytu. L-arginina jest aminokwasem, czyli elementem cząsteczkowym budującym białko. W organizmie człowieka pełni wiele funkcji, bierze udział w powstawaniu tlenku azotu, i tym samym wykazuje zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych. Wspomaga m. in. procesy gojenia się ran, wpływa na syntezę kolagenu i przyspiesza procesy regeneracji tkanek po ich uszkodzeniu. Witamina E jest głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. Żel aloesowy wykazuje właściwości nawilżające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe (zarówno przeciwbakteryjne – wobec szczepów np. S. aureus, E. coli, jaki i przeciwgrzybicze – wobec Candida albicans). Ponadto pielęgnuje naskórek oraz błony śluzowe, poprawia mikrokrążenie. Obecne w żelu aloesowym polisacharydy wyzwalają reakcje immunologiczne w obrębie naskórka, inicjujące procesy obronne i regenerujące.  Alkohol benzylowy wykazuje właściwości lekko i przyjemnie chłodzące.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres bok@drogeriawapteka.pl. Dziękujemy