product-image
Innofer zawiesina doustna 100 ml
62.69 zł
product-logo

Innofer zawiesina doustna 100 ml

Brak ocen

Producent
Pojemność
100 ml
Postać

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Dostępny

62.69 zł

Opis

Produkt Innofer to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci doustnej zawiesiny oleju MCT zawierającej żelazo elementarne charakteryzujące się bardzo wysoką biodostępnością oraz efektywnym wchłanianiem, przy jednoczesnym braku skutków ubocznych. Innofer wskazany jest do postępowania dietetycznego w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii).

Skład

żelazo elementarne, olej MCT (Medium Chain Triglycerides – średniołańcuchowe triglicerydy), aromat naturalny

Dawkowanie

Przed spożyciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać. W tym celu należy energicznie wstrząsać butelką nie krócej niż 30 sekund. Po prawidłowym wymieszaniu zawiesina przybiera ciemną barwę. Nasycenie barwy zawiesiny może się różnić w zależności od partii produktu (od jasnoszarej aż do grafitowej lub czarnej).

Badania trwałości zawiesiny wykazały, że po zalecanym czasie mieszania zawiesina jest jednorodna (gotowa do podania) przez co najmniej 3 minuty. Jeżeli w czasie 3 minut od momentu zakończenia mieszania nie zostanie pobrana odpowiednia dawka, produkt należy ponownie dokładnie wymieszać. Zaleca się wstrząsnąć intensywnie butelką przed każdorazowym pobraniem dawki, nawet jeżeli podawanie odbywa się w ciągu 3 minut od uzyskania jednorodnej zawiesiny. Odmierzoną dawkę należy podać zaraz po przygotowaniu bezpośrednio do jamy ustnej.

W przypadku niemowląt karmionych wyłącznie mlekiem zaleca się podanie produktu ok. 15 minut przed podaniem mleka lub 2 godziny po. Po podaniu odmierzonej dawki strzykawkę ze względów higienicznych należy umyć letnią bieżącą wodą bez detergentu.

Wskazania

Produkt Innofer jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego i może być stosowany przez noworodki, niemowlęta, dzieci i dorosłych, również kobiety w ciąży. Stosowany w postępowaniu dietetycznym:  w profilaktyce wystąpienia niedoboru żelaza, w leczeniu niedoboru żelaza i anemii z niedoboru żelaza.

Osobami szczególnie narażonymi na niedobór żelaza są kobiety w ciąży, karmiące mamy, honorowi dawcy krwi, wegetarianie lub weganie, aktywnie trenujące osoby, nastolatkowie w okresie intensywnego wzrostu, obficie i długo miesiączkujące kobiety lub dziewczynki, niejadki oraz osoby z obniżonym apetytem.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Produkt Innofer jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego i może być stosowany przez noworodki, niemowlęta, dzieci i dorosłych, również kobiety w ciąży. Stosowany w postępowaniu dietetycznym:  w profilaktyce wystąpienia niedoboru żelaza, w leczeniu niedoboru żelaza i anemii z niedoboru żelaza.Osobami szczególnie narażonymi na niedobór żelaza są kobiety w ciąży, karmiące mamy, honorowi dawcy krwi, wegetarianie lub weganie, aktywnie trenujące osoby, nastolatkowie w okresie intensywnego wzrostu, obficie i długo miesiączkujące kobiety lub dziewczynki, niejadki oraz osoby z obniżonym apetytem.

Kluczowy składnik

żelazo

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres bok@drogeriawapteka.pl. Dziękujemy