product-image
Debutir 60 kapsułek
36.07 zł
product-logo

Debutir 60 kapsułek

4.56

ocena ocena ocena ocena ocena

(9)


Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański
Pojemność
60 szt.
Postać
Cena jedn.
1 szt = 0.60 zł

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Dostępny

36.07 zł

Opis

Produkt przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia.

Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek, zawierających maślan sodu w mieszaninie acylogliceroli (mono-, di- i triacyloglicerole), powlekanych  membraną alginianu sodu. Dzięki innowacyjnej formule otoczki, maślan sodu dociera do jelita grubego (okrężnicy). 

Jakie elementy wpływają na prawidłową funkcję przewodu pokarmowego?

Na prawidłową pracę jelit wpływają takie elementy jak: perystaltyka jelit, produkcja odpowiedniej ilości śluzu, zachowana ciągłość nabłonka i jego zdolność do szybkiej regeneracji, obecność w jelitach naturalnej flory bakteryjnej, prawidłowe ukrwienie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz sprawnie działający miejscowy układ odpornościowy. 

Co warto wiedzieć o kwasie masłowym?

Kwas masłowy, należy do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które w warunkach fizjologicznych są produkowane w jelicie grubym na drodze fermentacji bakteryjnej włókna pokarmowego (błonnika). Niedostateczna podaż błonnika może wpływać na obniżenie poziomu endogennych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Kwas masłowy stanowi podstawowy materiał energetyczny dla nabłonka jelitowego. Nabłonek o prawidłowej ciągłości chroni przed przedostawaniem się bakterii i toksyn do organizmu z treści jelitowej. 

Skład

Jedna kapsułka preparatu Debutir zawiera 300 mg granulowanego maślanu sodu z całkowicie uwodornionym olejem pochodzenia roślinnego (olejem palmowym) co odpowiada 150 mg maślanu sodu.

Składniki: maślan sodu, całkowicie uwodorniony olej palmowy, otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza, substancja zagęszczająca: alginian sodu, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, barwnik: dwutlenek tytanu.

Informacja o wartości odżywczej i skład produktu:

Wartość odżywcza w 100 g produktu w  1 kapsułce w 2 kapsułkach
Wartość energetyczna 1782 kJ/434 kcal 7,04 kJ/1,71 kcal 14,08 kJ/3,42 kcal

Tłuszcz

 w tym kwasy tłuszczowe nasycone

36 g

35 g

0,14 g

0,14 g

0,28 g

0,28 g

Węglowodany 

 w tym cukry

13 g

0,2 g

0,05 g

0 g

0,10 g

0 g

Białko 0,3 g 0 g 0 g
Sól 17,9 g 0,07 g 0,14 g

Składniki charakteryzujące produkt

Maślan sodu, 

 w  tym kwas masłowy

37,97 g

30,38 g

150 mg 

120 mg 

300 mg

240 mg

Dawkowanie

Dorośli: doustnie 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. 

Dzieci powyżej 7. roku życia: doustnie 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni. 

Kapsułkę należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne porcje do spożycia preparatu.

Działanie

Na czym polega innowacja w preparacie Debutir ?

Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka jelit. 

Zastosowanie nowoczesnej technologii granulacji maślanu sodu, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza go przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego oraz grubego (okrężnicy). Skład granulatu jest odpowiednio dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego.

Czy Debutir został poddany badaniom?

Produkt z maślanem sodu został poddany ocenie w dwuośrodkowym randomizowanym badaniu 

z użyciem placebo. Oceniano jakość życia i nasilenie objawów (dyskomfort w jamie brzusznej, zaburzenia wypróżniania) u 66 osób z zespołem jelita drażliwego. W grupie badanej, osoby poza standardowym leczeniem, otrzymywały preparat z maślanem sodu  (2 kapsułki dziennie). Po trzech miesiącach obserwacji, w grupie osób przyjmujących uzupełniająco produkt z maślanem sodu, jakość życia uległa znamiennej poprawie, a częstość i nasilenie badanych objawów zmniejszeniu.

Wskazania

Debutir zaleca się stosować do postępowania dietetycznego w: 

chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej,

zespole jelita nadwrażliwego (IBS), 

zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci,

zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki,

niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa),

zaburzeniach flory jelitowej, m.in. po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek).

Dodatkowe

Ważna informacja: Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza. Jest żywnością niekompletną pod względem odżywczym. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia. Nie powinien być spożywany przez osoby niemające określonej choroby, zaburzeń stanu zdrowia lub schorzeń, których dotyczy zamierzone stosowanie.  

Preparat posiada zapach charakterystyczny dla substancji aktywnej – maślanu sodu. Technologia mikrogranulacji pozwoliła na maksymalne zniwelowanie tego zapachu.

Środki ostrożności i przeciwwskazania: Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność. Przy uczuleniu (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik produktu Debutir należy zaprzestać jego stosowania. 

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze poniżej  25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią. 

Zawartość opakowania: Opakowanie zawiera 60 kapsułek, umieszczonych wraz z ulotką informacyjną w kartoniku. 

Postać

Stosowanie

Debutir zaleca się stosować do postępowania dietetycznego w:  • chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej, • zespole jelita nadwrażliwego (IBS),  • zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci, • zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki, • niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa), • zaburzeniach flory jelitowej, m.in. po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek).

Działanie

Na czym polega innowacja w preparacie Debutir ? Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka jelit.  Zastosowanie nowoczesnej technologii granulacji maślanu sodu, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego, zabezpiecza go przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego oraz grubego (okrężnicy). Skład granulatu jest odpowiednio dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego. Czy Debutir został poddany badaniom? Produkt z maślanem sodu został poddany ocenie w dwuośrodkowym randomizowanym badaniu  z użyciem placebo. Oceniano jakość życia i nasilenie objawów (dyskomfort w jamie brzusznej, zaburzenia wypróżniania) u 66 osób z zespołem jelita drażliwego. W grupie badanej, osoby poza standardowym leczeniem, otrzymywały preparat z maślanem sodu  (2 kapsułki dziennie). Po trzech miesiącach obserwacji, w grupie osób przyjmujących uzupełniająco produkt z maślanem sodu, jakość życia uległa znamiennej poprawie, a częstość i nasilenie badanych objawów zmniejszeniu.

Kluczowy składnik

kwas masłowy

Problem

ból brzucha

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Kaziuk123
Pomaga i to jest ważne

ocena ocena ocena ocena ocena
smoga
Skuteczny, wydajny, dobra cena.

ocena ocena ocena ocena ocena
Ewa Rz.
polecam przy zespole jelita drażliwego

ocena ocena ocena ocena ocena
Gabriela
Skuteczny, dobra cena.

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Dziala.

ocena ocena ocena ocena ocena
Kat
Pozytywna

ocena ocena ocena ocena ocena
sachi
ok

ocena ocena ocena ocena ocena
Natalia
Doskonała cena

ocena ocena ocena ocena ocena
ula21061
skuteczny

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres bok@drogeriawapteka.pl. Dziękujemy