D-Vitum 1000j.m. witamina D dla dzieci 1+ 36 kapsułek

Producent: Oleofarm
Pojemność: 36szt.
Dostępność
100% Complete

Spis treści:

Skład

olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Wskazania

Preparat polecany jest dla dzieci od 1. roku życia w celu uzupełniania diety w witaminę D3

Działanie

Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga też w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

W przypadku dzieci od 1. roku życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 600-1000 j.m./dobę, zależnie od masy ciała w miesiącach wrzesień-kwiecień lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Dawkowanie

Dzieci 1+: 1 kapsułka twist-off dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Opinie o D-Vitum 1000j.m. witamina D dla dzieci 1+ 36 kapsułek

Dodaj swoją opinię

Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne

Klienci, którzy kupili D-Vitum 1000j.m. witamina D dla dzieci 1+ 36 kapsułek kupili także:

© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.