product-image
Calmapherol SC maść niesterydowa do skóry podrażnionej 20 g
27.64 zł
product-logo

Calmapherol SC maść niesterydowa do skóry podrażnionej 20 g

Brak ocen

Producent
Pojemność
20 g
Postać
Cena jedn.
100 g = 138.20 zł

Dostępny

27.64 zł

Skład

Petrolatum, Zinc Oxide (and) Triethoxycaprylylsilane, Aqua (and) Glycerophosphoinositol choline (and) Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate

Aktywne składniki:

Sól cholinowa glicerofosfoinozytolu „GPI” jest innowacyjnym składnikiem aktywnym pochodzenia roślinnego, pochodnym lecytyny. Sole GPI wspomagają fizjologiczny system kontrolny. Nadzorują uwalnianie kwasów tłuszczowych odpowiedzialnych za proces zapalny. Działają łagodząco, redukują zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Tlenek cynku, wykazuje właściwości gojące, regenerujące, przeciwzapalne na skórę. Wspomaga gojenie podrażnień. Zmniejsza stany zapalne skóry.

Witamina E zapobiegając utracie wilgoci przyczynia się do wzrostu poprawy nawilżenia i przywrócenia naturalnych funkcji ochronnych. Intensywnie regeneruje skórę suchą , podrażnioną i wrażliwą. Łagodzi zaczerwienienia skóry, zmniejszając przy tym uczucie napięcia i szorstkość skóry. Poprzez nawilżenie zapobiega wysuszaniu i pękaniu skóry.

Wazelina dzięki swojej strukturze tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z jej powierzchni. Ponadto jest emolientem, tzn. działa na skórę zmiękczająco i wygładzająco

Dawkowanie

Niewielką ilość maści nanieść na uprzednio oczyszczoną i wysuszoną powierzchnię skóry, rozsmarować i pozostawić do wchłonięcia. Stosować miejscowo. Preparat przeznaczony na skórę całego ciała, na zmiany suche, łuszczące się i spękane od 3 roku życia. Najlepsze rezultaty osiąga się stosując minimum 2 razy na dziennie.

Wskazania

atopowe zapalenie skóry,

alergiczne kontaktowe zapalenie skóry,

rumień wywołany UVB,

świąd,

regeneracja, odżywianie i pielęgnacja skóry: podrażnionej i zaczerwienionej;

suche łuszczące się stany zapalne skóry o podłożu alergicznym przebiegające z nadmiernym rogowaceniem i swędzeniem.

Postać

Stosowanie

atopowe zapalenie skóry,alergiczne kontaktowe zapalenie skóry,rumień wywołany UVB,świąd,regeneracja, odżywianie i pielęgnacja skóry: podrażnionej i zaczerwienionej;suche łuszczące się stany zapalne skóry o podłożu alergicznym przebiegające z nadmiernym rogowaceniem i swędzeniem.

Dla kogo

kobieta
mężczyzna

Problem

skóra podrażniona
skóra zaczerwieniona
skóra swędząca
skóra alergiczna

Wiek

Bez ograniczeń

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres bok@drogeriawapteka.pl. Dziękujemy