Najważniejszymi funkcjami, jakie pełni wątroba jest produkcja żółci, metabolizm, magazynowanie, detoksykacja, filtrowanie. Wszystkie te funkcje odbywają się w wątrobie, po tym jak trafia tam wszystko z krwioobiegu. Są to związki pożyteczne dla organizmu jak: tłuszcze, białka, węglowodany, składniki mineralne, witaminy, jak i substancje szkodliwe: alkohol, leki, czynniki chorobotwórcze, toksyny.
Hepatil dzięki zawartości składników czynnych jak cholina wspomaga pracę wątroby na wszystkich polach jej działania oraz przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów.
1 tabletka: L-asparaginian L-ornityny 100 mg, cholina 35 mg, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną (substancja wypełniająca), wodorowinian choliny, magnezu stearynian (substancja poślizgowa), talk (substancja poślizgowa), krzemionka koloidalna bezwodna (substancja poślizgowa).
Hepatil stosuje się u dorosłych i u dzieci powyżej 7 roku życia, 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę, popijając niewielką ilością wody.
Aminokwas biorący udział w wątrobowej syntezie mocznika z amoniaku. Przyspiesza wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania, korzystnie wpływając na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie oraz działa regenerująco na uszkodzone komórki wątrobowe.
Ostre zapalenia wątroby i marskość wątroby niezależnie od etiologii, stany przedśpiączkowe oraz śpiączka wątrobowa. Ponadto zapobiegawczo w ostrej, podostrej i przewlekłej hiperamonemii. Ornityna zwiększa również tolerancję na substancje uszkadzające miąższ wątroby, takie jak leki przeciwgruźlicze i przeciwnowotworowe. Ornitynę stosuje się także w zaburzeniach trawienia wywołanych niewydolnością wątroby.
Niewydolność nerek oraz enzymatyczne zaburzenia metabolizmu aminokwasów.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i karmiących.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.