Sudafed 60mg 12 tabletek USTAWA!

Pojemność: 12 szt.
Postać: Tabletki
Lek na receptę: TAK
Dostępność
Brak produktu
Opinie (0)

Spis treści:

Skład

Jedna tabletka zawiera 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny substancje pomocnicze: laktoza, skrobia kukurydziana, poliwidon, magnezu stearynian, tlenek żelazowy, hypromeloza, talk, makrogol 400, makrogol 8000.

Wskazania

Preparat Sudafed zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz złagodzenia stanu zapalnego. Preparat Sudafed stosuje się w objawowym leczeniu nieżytu nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu: przeziębienia, grypy, w alergii nosa.

Działanie

Pseudoefedryna wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na układ współczulny. Jest skutecznym środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna cechuje się znacznie mniejszą zdolnością wywoływania tachykardii i zwiększania skurczowego ciśnienia krwi oraz wyraźnie słabiej pobudza ośrodkowy układ nerwowy.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: jedna tabletka 3-4 razy na dobę, u dzieci maksymalnie przez 4 dni.

Przeciwwskazania

Pacjenci, u których uprzednio stwierdzono nietolerancję na pseudoefedrynę; u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem lub z ciężką chorobą wieńcową;  pacjenci, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie dwa i tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy.

Dodatkowe

Jednorazowo można kupić max. 2 opakowania!!

Opinie o Sudafed 60mg 12 tabletek USTAWA!
Aby dodawać komentarze - należy się zalogować
Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne
© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.