Olimp ZatoClear Med Irygacja zestaw do płukania nosa i zatok butelka + 12 saszetek [ZESTAW]
NOWOŚĆ

Olimp ZatoClear Med Irygacja zestaw do płukania nosa i zatok butelka + 12 saszetek [ZESTAW]

Pojemność: 1szt + 12szt
Postać: Zestaw
Informacja: WYRÓB MEDYCZNY!
Dostępność
33% Complete

Spis treści:

Skład

Ksylitol, chlorek sodu Ph.Eur.

Wskazania

Wyrób medyczny ZatoClear Med. Irygacja jest pomocny w szczególnie w przypadku ostrych i przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych, alergicznego lub infekcyjnego nieżytu nosa, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, w okresie zwiększonej ekspozycji na pyły zawieszone w powietrzu (smog) lub miejscu pracy, a także w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok przynosowych.

Działanie

Irygacja wyrobem medycznym ZatoClear Med. Irygacja pomaga przywrócić swobodny oddech oraz łagodzi uczucie ucisku w obrębie głowy i zatok. Przemywanie jamy nosowej dużą objętością płynu pomaga skutecznie wymywać z tego rejonu czynniki infekcyjne, przez co zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji na zatoki, uszy i dolne drogi oddechowe.

Dawkowanie

Irygację należy wykonać za pomocą specjalnej butelki dołączonej do zestawu startowego ZatoClear Med Irygacja.

1. Przed pierwszym użyciem opłucz wszystkie elementy butelki ciepłą wodą. Umyj i osusz ręce.

2. Wsyp do butelki zawartość jednej saszetki ZatoClear Med. Irygacja i uzupełnij przegotowaną wodą (o temperaturze ciała) do poziomu zaznaczonej linii.

3. Dokładnie zakręć butelkę, zakryj palcem otwór w nakrętce i kilkakrotnie wstrząśnij butelką do całkowitego rozpuszczenia substancji.

4. Stań nad umywalką w lekko pochylonej pozycji. Przyłóż końcówkę butelki do jednego z otworów nosowych.

5. Płynnym ruchem ściśnij butelkę tak, by roztwór dostał się do jamy nosowej. Przez cały czas irygacji spokojnie oddychaj przez usta. Roztwór wypłynie drugim otworem nosowym.

6. Powtórz czynność dla pozostałej części roztworu, przykładając butelkę do drugiego otworu nosowego.

7. Po zakończeniu irygacji delikatnie wydmuchaj nos.

8. Pozostałą, niewykorzystaną część roztworu wylej. Wszystkie elementy butelki opłucz i osusz przed odłożeniem do przechowywania.

Płukanie należy przeprowadzić 1-2 razy dziennie lub wg zaleceń lekarza. Jedna saszetka ZatoClear Med. Irygacja w połączeniu z ok. 240 ml wody tworzy gotowy roztwór do płukania nosa  i zatok.

Nie należy wykonywać płukania nieprzegotowaną wodą z kranu oraz gorącą lub zimną wodą. Zalecane jest przygotowanie świeżego roztworu każdorazowo bezpośrednio przed wykonaniem irygacji. Nie stosować do iniekcji. Nie należy połykać roztworu. Z butelki do irygacji nie powinna korzystać więcej niż jedna osoba, ponieważ może sią to przyczyniać do rozprzestrzeniania infekcji. Ze względów higienicznych zaleca się wymianę butelki po 2-3 miesiącach używania. Irygacje można przeprowadzać najpóźniej godzinę przed snem lub przed wyjściem na zewnątrz (przy temperaturze poniżej 19°C).

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby z całkowitą blokadą nosa, nieprawidłowo ustawioną przegrodą nosową lub niedrożnym przewodem słuchowym wewnętrznym. W przypadku infekcji ucha oraz po przebytej operacji ucha przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Dzieci mogą stosować wyrób pod kontrolą osoby dorosłej. W przypadku zastosowania u dziecka poniżej 4. r.ż. przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o Olimp ZatoClear Med Irygacja zestaw do płukania nosa i zatok butelka + 12 saszetek [ZESTAW]

Dodaj swoją opinię

Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Olimp ZatoClear Med Irygacja zestaw do płukania nosa i zatok butelka + 12 saszetek [ZESTAW] kupili także:

Ziaja Marshmallow karmelizowany peeling cukrowy 300 ml
NOWOŚĆ
Pampers Premium Care 5 pieluchy 11-16 kg 58 sztuk
NOWOŚĆ
© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.