OkoPRO premium 30 kapsułek

Producent: FSP Galena
Pojemność: 30szt.
Dostępność
Brak produktu

Spis treści:

Skład

1 kaps. zawiera: Ekstrakt z aksamitka wzniesionego 50 mg w tym estry luteiny 10 mg oraz estry zeaksantyny 2 mg, Luteina 20% 50 mg w tym luteina 10 mg, Witamina C 80 mg (100%), Witamina E 12 mg (100%), Tiamina 1,1 mg (100%), Witamina B2 1,4 mg (100%), Niacyna 16 mg (100%), Cynk 10 mg (100%), Miedź 0,5 mg (50%), Olej rybi 300 mg, w tym DHA 210 mg.

Wskazania

To idealne połączenie wielu substancji czynnych: luteiny, zeaksantyny, nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA) witamin: C, E, B1, B2, niacyny oraz cynku i miedzi niezbędnych dla utrzymania oczu w dobrej kondycji u osób dorosłych. Produkt polecany jest osobom, które narażone są na czynniki ryzyka AMD (zwyrodnienie plamki związane w wiekiem): wiek powyżej 45 r.ż. palenie papierosów, niewłaściwa dieta uboga w składniki mineralne i przeciwutleniacze, karotenoidy oraz niezbędne kwasy tłuszczowe, uwarunkowania genetyczne (ryzyko wzrasta u osób mających wśród krewnych 1 stopnia osoby z AMD). także osób: pracujących przy komputerze, w tym pracowników biurowych, spędzających wiele godzin za kierownicą, pracujących w sztucznym oświetleniu, z jasnymi tęczówkami oczu, często korzystających z kąpieli słonecznych lub solarium, nadmiernie otyłych.

Działanie

 Luteina i zeaksantyna to karotenoidy naturalnie występujące w soczewce i siatkówce oka, nadają one charakterystyczną barwę plamce żółtej. Luteina i zeaksantyna pełnią dwie zasadnicze funkcje: stanowią naturalny filtr dla światła niebieskiego, które charakteryzuje się dużą energią i przez to może uszkadzać komórki w siatkówce, chronią soczewkę i siatkówkę oka przed tzw. stresem oksydacyjnym, czyli nadmierną produkcją szkodliwych wolnych rodników. Plamka żółta jest szczególnie narażona na stres oksydacyjny, gdyż: soczewka skupia na niej najwięcej promieniowania słonecznego, jej komórki są bardzo aktywne metabolicznie (zamiana światła na impulsy elektryczne) oraz zawierają dużo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Luteina i zeaksantyna spełniają funkcję ochronną przed procesami degeneracyjnymi soczewki i plamki żółtej.Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA przyczyniają się do prawidłowego, fizjologicznego funkcjonowania narządu wzroku. DHA to główny lipid strukturalny w tkance mózgowej oraz centralnym układzie nerwowym, również lipidy membranowe siatkówki oka zawierają bardzo wysokie stężenia DHA. Właściwości biofizyczne i biochemiczne DHA wpływają na funkcje fotoreceptorów siatkówki poprzez zmianę przepuszczalności, płynności, grubości i właściwości fazy lipidowej błony komórkowej fotoreceptorów. Rola DHA w czynności siatkówki oka jest dobrze dowiedziona a istnienie związku przyczynowego pomiędzy spożywaniem kwasów omega-3 (kwasu DHA), a utrzymaniem prawidłowego widzenia jest potwierdzone naukowo. Witaminy antyoksydacyjne C i E, B2 oraz cynk i miedź współdziałając z luteiną i zeaksantyną chroniąc siatkówkę i soczewkę oka przed stresem oksydacyjnym, wywołanym głównie przez promieniowanie ultrafioletowe.

Dawkowanie

1 kapsułka na dzień, zaleca się przyjmowanie preparatu w trakcie posiłku.

Opinie o OkoPRO premium 30 kapsułek

Dodaj swoją opinię

Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne

Klienci, którzy kupili OkoPRO premium 30 kapsułek kupili także:

© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.