Mleko Nestlé NAN OPTIPRO Plus 2 HM-0 Mleko modyfikowane w proszku dla niemowląt powyżej 6 miesiąca 800 g

Producent: Nestlé Polska
Pojemność: 800g
Postać: Proszek
Wariant
produktu
Dostępność
Brak produktu
Opinie (57)

Spis treści:

Opis

Pierwszy rok życia to czas intensywnego wzrostu i rozwoju maluszka. Jeśli twój szkrab ukończył już 6. miesiąc życia i nie może być karmiony piersią to wraz z lekarzem możecie rozważyć podawanie mu mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O.

Mleko NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O to mleko następne, które może być stosowane jako jeden z elementów diety dziecka po 6. miesiącu życia jeśli karmienie piersią nie jest możliwe. Zawiera ono m.in.: DHA* oraz immunoskładniki – cynk*,  żelazo*, witaminę D* (czyli składniki mineralne i witaminy, uczestniczące w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego niemowląt). Dodatkowo, mleko następne w proszku NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O zawiera kultury bakterii Lactobacillus reuteri oraz wyłącznie laktozę. W skład mleka NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O wchodzą także: zaawansowana technologia białka OPTIPRO® oraz wyselekcjonowane oleje roślinne (mleko NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O nie zawiera oleju palmowego). Zawiera ono również oligosacharyd 2’FL o strukturze identycznej jak ta w mleku kobiecym.

Zaufaj Nestlé, ponieważ wspólnie z nami możesz zapewnić swojemu maluchowi zbilansowaną dietę dopasowaną do jego wieku. Pamiętaj, że mleko następne w proszku NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O przeznaczone jest dla zdrowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Decyzje o rozpoczęciu żywienia uzupełniającego zawsze należy podejmować po konsultacji z lekarzem. Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

- Dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia, które nie mogą być karmione piersią

-  OPTIPRO®  - zaawansowana technologia białka

- Oligosacharyd 2’FL o strukturze identycznej jak w mleku mamy

-  Kultury bakterii L. reuteri

- Zawiera immunoskładniki* i DHA*

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Skład

mleko odtłuszczone, koncentrat białka serwatkowego (z mleka), oleje roślinne (oleina palmowa, niskoerukowy olej rzepakowy, olej kokosowy, olej , łonecznikowy), maltodekstryna, permeat serwatkowy (z mleka), laktoza (z mleka), oligosacharydy (galaktooligosacharydy, fruktooligosacharydy) 4,75%, cytrynian wapnia, cytrynian potasu, fosforan wapnia, emulgator (lecytyna sojowa), chlorek magnezu, cytrynian sodu, witaminy (C, E, kwas pantotenowy, niacyna, B1, A, B6, B2, D3, K1, kwas foliowy, biotyna, B12), chlorek sodu, siarczan żelazawy, siarczan cynku, kultury bakterii Lactobacillus reuteri (DSM 17938*), siarczan miedzi, selenian sodu, jodek potasu, *zgodnie z licencją BioGaia AB

Dawkowanie

Sposób przygotowania

1. Umyj dokładnie ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko.

2. Umyj dokładnie butelkę, smoczek i nakrętkę tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.

3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.

4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut; pozostaw do ostygnięcia.

5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanej butelki.

6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona, zanim jej użyjesz.

7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do butelki odpowiednią do wieku niemowlęcia ilość płaskich miarek proszku.

8. Po użyciu umieść miarkę tak, jak pokazano na rysunku.

9. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.

10. Zamknij dokładnie puszkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3. tygodni po otwarciu opakowania.

Tabela karmienia

Wiek niemowlęcia 7.-9. miesiąc - Ilość na porcję - Przegotowana woda w ml* 210 - Płaskie miarki** 7  - Dzienna liczba karmień- Nan Optipro Plus 2 4-3 - Inne 1-2***

Wiek niemowlęcia 10.-12. miesiąc - Ilość na porcję- Przegotowana woda w ml* 210 - Płaskie miarki** 7- Dzienna liczba karmień  - Nan Optipro Plus 2 3-2 - Inne 2-3***

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.

* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).

** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia niemowlęcia. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

*** W tym wieku zgodnie ze schematem żywienia niemowląt możesz zacząć rozszerzać dietę dziecka o posiłki inne niż mleko. Skonsultuj się z lekarzem przed wprowadzeniem nowych posiłków. Jeśli lekarz zaleci wcześniejsze podawanie innych posiłków, odpowiednio zmniejsz ilość podawanego mleka.

Nan Optipro Plus 2 mleko następne w proszku dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia stanowi tylko część zróżnicowanej diety niemowlęcia. Nie może zastępować mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia. Po zakończeniu karmienia mlekiem następnym Nan Optipro Plus 2, skonsultuj z lekarzem kontynuację karmienia mlekiem modyfikowanym Nan Optipro Plus 3 - mleko modyfikowane dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci powyżej 1. roku życia.

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i powinno być kontynuowane tak długo, jak to możliwe. Zanim zdecydujesz się stosować mleko modyfikowane, zasięgnij porady lekarza.

Dodatkowe

WAŻNE: Nieprzegotowana woda, niewygotowane butelki lub nieprawidłowe przygotowanie mleka może zaszkodzić Twojemu dziecku.

UWAGA: Zawsze przed przygotowaniem porcji mleka przegotuj wodę i wyparz butelkę. Pamiętaj, aby przygotować mleko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i każdorazowo przygotuj tylko jedną porcję mleka, którą od razu podasz dziecku. Niewłaściwe przygotowanie, przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie przechowuj resztek mleka - niezjedzoną porcję mleka należy od razu wyrzucić. Zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić.

Opinie o Mleko Nestlé NAN OPTIPRO Plus 2 HM-0 Mleko modyfikowane w proszku dla niemowląt powyżej 6 miesiąca 800 g
Martyna
Świetne mleko, które współgra z karmieniem piersią. Używam go do przygotowywania mlecznych śniadań i kolacji, a także wtedy, kiedy muszę wyjść lub wyjechać. Syn zawsze wszystko chętnie zjada, a ja mam pewność, że ma dostarczoną odpowiednią ilość witamin i składników odżywczych.
Kinga
Nestle Nan Pro 2  Ja i moje maleństwo jesteśmy bardzo zadowoleni z tego mleka.  Ma świetnie skomponowany skład i wszystko czego trzeba dziecku na początku jego rozwoju. Jest niezwykle pożywne i pełne witamin, zawiera najwyższej jakości białko Opti Pro oraz co ważne - żywe kultury bakterii. Jest absolutnie tolerowane przez moje dziecko, które nareszcie nie ma problemu ze zjedzeniem całej buteleczki za jednym podejściem.  Produkt jest godny polecenia wszystkim mamom, dbającym o rozwój swojego dziecka, które karmią dzieci mlekiem modyfikowanym
eloi
Najlepszy wybór. Dobrze skomponowane składniki perfekcyjnie wspomagają rozwój malucha. W dodatku zawsze smakuje i nic się nie marnuje!
Barbara
Jesteśmy w trakcie przechodzenia na mleko następne. Używamy naprzemiennie z karmieniem piersią. Najbardziej bałam się, że przejście będzie się wiązało z dolegliwościami brzucha, na szczęście na razie jest ok. Antek szczęśliwy, nie marudzi!
Maria
Córka pije to mleczko od urodzenia na przemian z moim mlekiem. Nie było problemów brzuszkowych, kolek, zaparć. Córka bardzo smakuje to mleko i nie zamierzamy go zmieniać.
Sansra
Mleczko dla nas jest rewelacyjne. Polecamy bo synkowi bardzo smakuje. Pijemy od urodzenia
Ewelina
Ma bardzo dobry skład. Córeczka pije go bardzo chętnie a jest karmiona piersią.
Małgorzata
Polecam mleko ponieważ ma bardzo dobry skład i nie pieni się w przeciwieństwie do mleka konkurencyjnych marek. Mleczko bardzo smakuje mojej córeczce.
Justyna
Mleko NAN OPTIPRO PLUS 2 bardzo smakowało moim bliźniakom. Dzieci nie mały po nim spokojny sen. Mleko ma idealny skład dostosowany do tak małych brzuszków. NAN produkt godny polecenia w przystępnej cenie i wygodnym w obsłudze opakowaniu.
Anna
Mleko bardzo smakuje mojej coreczce ciężko było wybrać bo karmię piersią ale wkoncu się udało jestem naprawdę zadowolona
Anna
razem z córką serdecznie polecamy mleko Nan jako mleko następne, córcia pije ze smakiemn jest najedzona i pełna energii, mleko dobrze się rozpuszcza i zawiera niezbędne witaminy
Ewelina
Mleko super sie sprawdza. Córce jako jedno z nielicznych mleko które zasmakowalo. Dobrze sie przyjmuje, brzuszek nie boli, nie ma wzdec
Paulina
Mleko proste w przygotowaniu, nie zostawia tłustej powłoki na butelce. Proszek, szybko i dokładnie rozpuszcza się w wodzie. Nie zauważyłam jakich kolwiek powikłań ani bólu brzuszka.
ADA
Moje maleństwo od samego początku zasmakowało w produktach Nestle. Mleko przyjęła bez żadnych komplikacji ani skutków ubocznych. Mleko podajemy do dzisiaj i jeszcze na trochę z Nami zostanie <3 Polecamy NAN 2 jako mleko następne z "czystym sumieniem"
Ewa
Mleko nan to mleko naprawdę godne uwagi. Fantastyczny skład, trwałe opakowanie, w przystępnej cenie, smaczne, nie "pachnie" charakterystycznie jak chyba każde mleko modyfikowane. Córka zawsze je, je z chęcią i apetytem. Idealne dla jej małego brzuszka, bo dostarcza wszystko co potrzebne dziecku w drugim półroczu życia.
Justyna
Mleko ma dobry skład , u nas nie powodował skutków ubocznych tj brzuszkowych . Córka je z apetytem
Kasia
Cudowne mleko następne. Córeczka od razu zaakceptowała zmianę mleka. Nie było żadnych bólów brzuszka ani innych problemów. Przekonał mnie skład oraz zawartość oligosacharydy i kwasów DHA (wcześniej je dodatkowo suplementowałam)
Agnieszka
Bardzo dobre mleko, synkowi zasmakowało. Brzuszek nie bolał innych problemów również nie było. Łatwo rozpuszcza się w butelce, bogaty skład. Wygodne opakowanie, stabilna, łatwa do otwarcia puszka.
EW
To pierwsze mleko, które posmakowało córce. Dobrze się rozpuszcza i ładnie pachnie. Ma bogatą recepturę. Jest warte swojej ceny.
Klaudia
Mleko bardzo smakuje mojemu małemu synkowi, co najważniejsze nie uczula .Z czystym sercem mogę je polecić każdej mamie i tacie,które dbają o zdrowe brzuszki dzieci.
Kinga
Mleko jest smaczne, synek od razu je polubił. Nie uczula, skład w porządku. Mogę z czystym sercem polecić to mleko :)
Gabriela
Mimo bóli brzuszka do 5 miesiąca życia, po wprowadzeniu mleka one nie powróciły. Super skład, idealny dla maluszka w tym wieku, a do tego smakuje mojej córce co jest dla mnie równie ważne. Polecam wszystkim mamom, których dzieci miały kiedykolwiek jakieś problemy trawienne.
Aneta
Według mnie najlepsze mleko. Przeanalizowałam składy wielu mlek i zdecydowałam się właśnie na Nan optipro plus 2. Zawiera wszystko co jest potrzebne do prawidłowego rozwoju malucha. Mleko świetnie się rozpuszcza, nie ma grudek. Synek zjada ze smakiem. Nigdy nie miał po nim żadnych problemów z brzuszkiem, zero biegunek czy zaparć. Polecam.
Ania
mleko zadziałało super na brzuszek mojego synka, przestał mieć zaparci i ulewać, polecam szczerze
Ewelina
Polecam to mleko wszystkim mamom które boja się przejść na mm. To mleko ma super skład i jest bardzo dobrze tolerowane przez moja córkę którą nadal jeszcze karmie piersią. Ma przyjemny zapach i aksamitna konsystencje która super się rozpuszcza nie tworząc grudek. Gorąco polecamy.
Paula
Córce służy od urodzenia, nie ma lepszego mleka
Eliza
Mleko godne polecenia synkowi smakuje nie mamy problemów z brzuszkiem a do tego ma dobry sklad. i jest we w miarę dobrej cenie
Karolina
Mleko dobrze się rozpuszcza i miesza, przyjemnie pachnie. Dziecko je toleruje i nie ma problemów z ulewaniem. Dobre gdy już rozszerzymy dietę.
Katarzyna
Mleko dobrze tolerowane przez moje dziecko. Łatwe do przygotowania. polecam.
Ilona
Bardzo dobre mleczko, idealnie sie rozpuszcza, ma nie najgorszy zapach, dziecko zadowolone i najedzone :)
Agnieszka
Mleko łatwo się rozpuszcza ma przyjemny zapach a przede wszystkim smakuje maluchowi. Polecamy
Natalia
Mleko od razu posmakowało mojemu maleństwu. Ma słodki smak, dobrze się rozpuszcza, łatwo i szybko przygotowuję. Polecam
Joanna
Jedyne mleko który zaakceptowała Moja córka! Skład bardzo dobry, smak również. Polecam!!
Natalia
Wojtuś bardzo lubi to mleczko . Pije je z wielką chęcią, domaga się na każdą drzemkę mleczka. Ma bardzo dobry skład który idealnie wpływa na prawidlowy rozwój maluszka.
Justyna
Ulubione mleko naszej rodziny. Stosowałam przy dwójce dzieci i nie było problemów z Brzuszkiem czy ulewaniem, dzieci się najadaly, ma bardzo dobry skład i dużo białka. Stosuje je ponownie przy trzecim dziecku i również jestem zadowolona. Bardzo dobrze wpływa na mojego maluszka.
Elżbieta
Mleko Nan Optipro Plus 2 jest bardzo dobre. Synkowi zasmakowało i sprawia, że jego brzuszek jest zadowolony. Nie było żadnych problemów z bólami brzuszka czy ulewaniem. Jestem wierna mleku Nan bo stosowałam go też przy pierwszym dziecku i jestem zadowolona. Polecam gorąco mleko Nan dla wszystkich małych brzuszków.
Katarzyna
Pyszne mleczko dla malucha, super skład bez oleju palmowego. Bardzo przypomina w smaku mleko mamy. Zarówno starszy jak i młodszy bardzo tolerują to mleko. Idealnie współgra w naszym kp, w ciągu dnia jesteśmy na piersi ale przy śniadanku i kolacji pomaga nam Nan, także polecamy.
Agata
Polecam to mleczko. Moja córeczka wcina aż jej się uszy trzęsą...pomimo,że do 6go mca była tylko kp szybko zaakceptowała NAN. Pierwsze mleko następne,którego spróbowała i od razu strzał w 10.
Anna
Mleko wysokiej jakości. Bogaty, nowoczesny skład, przyjemny smak. Zostaniemy z nim na dłużej.
Justyna
Moja 7 miesięczna córka Nina już od pierwszej BUTELECZKI polubiła,to MLECZKO.Ma świetny skład,dobrze się rozpuszcza - moje dziecko jest po nim pełne energii - to świadczy o jego dobrym wpływie na Jej zdrowie.Serdecznie POLECAMY!
Ewelina
Bardzo dobry skład mleczka. Idealne na przejście z mleka mamy na mleko modyfikowane. Moj synek bardzo je lubi
ewa
Mleko NAN OPTIPRO PLUS 2 pewnością łagodzi ono problemy brzuszkowe. Jest lekko strawne, nie obciąża żołądka, maluszek nie ma po nim żadnych problemów. Mleko to bardzo przypadło do gustu mojemu synkowi. Nie było żadnych problemów z jego przyswojeniem. Mleko bardzo dobrze się rozpuszcza ,nie pozostawia grudek. Ma łagodny smak, który nie zniechęca dziecka do picia .Nan Pro pakowane jest w wygodne opakowanie-puszkę ,która chroni przed wilgocią. Polecam w 100%.
Justyna
Mleczko ma bardzo przyjemny smak oraz świetny skład. Mój synek ze smakiem dojada porcje do końca. Również z przejściem z 1 na 2 nie było problemu. Polecam
Julia
Jestem bardzo zadowolona z tego mleka w proszku dla dzieci. Córka najpierw próbowała mleczko ostrożnie, ponieważ nasze poprzednie mleko było słodsze i nieco gęstrze. Obecnie córka się przyzwyczaiła i jest dobrze. Mleko ma bardzo dobry skład. Polecam wszystkim!
Kasia
Dobry skład mleka. Moje dziecko nie miało problemów „brzuszkowych”po przejściu na nie. Polecam!
Natalia
Celowalismy w to mleko jako mleko po kp, niestety córka bardzo wybredna niezbyt zaakceptowała nowy smak. Wydaje mi się, że jest to mleko dosyć słodkie. Na plus to, że mimo problemów z trawieniem laktozy to mleko nie dawało skutków ubocznych.
M
Mleczko się bardzo dobrze przyswaja. Mimo wcześniejszych problemów z brzuszkiem po mleczku Nan dolegliwości minęły .
Joanna
Mój synek jak spróbował to mleko to nie chce już żadnego innego. Nie miał żadnych problemów spowodowanych zmianą mleka na NAN. Polecam.
Julia
Mleczko jest rewalacyjne, córka po nim dobrze sie czuła, brzuszek nie byl wzdęty, w smaku jest bardzo dobre :) polecam każdej mamie maluszka.
Ewelina
Mleczko jest smaczne i dobrze rozpuszcza się w wodzie. Synek po nim nie ulewa, nie wymiotuję (a ma do tego tendencje). Ma bardzo dobry skład i świetne metalowe opakowanie, które chroni przed wilgocią, powietrzem i słońcem oraz nadaje się do recyklingu. Synek odkąd piję to mleczko dobrze przesypia noce i nie ma problemów z brzuszkiem. Moim zdaniem to najlepsze mleko następne i polecam wszystkim mamusiom.
Natalia
Mleko rewelacja najlepsze z najlepszych! Super skład i smak i co najważniejsze bez oleju palmowego
Joanna
Mleczko jest super Moim zdaniem cena jest bardzo przystępna Mojej małej bardzo smakuje, co można zauważyć, że nic nie zostawia w butelce i bardzo często woła 'dokładkę' ;) Nie powoduje zaparać ani bólów brzucha Dla mnie opakowanie jest trwałe i bardzo estetyczne Brak oleju palmowego w składzie jest dla mnie super zaletą ;) Polecam to mleczko, każdemu kto ma już dosyć eksperymentów z mlekami Mleko polecam każdej kolezance ( mamie ) bo wiem jak ważne jest zdrowie i zadowolenie naszych pociech ;)
Magdalena
Jestem zadowolona z tego mleka. Bardzo smakuje dziecku, które jest karmione piersią, bo używam go do kaszek i zastępczo w razie nieobecności. Proste i szybkie w przygotowaniu!
Agata
Mleko, którego używam w karmieniu mieszanym. Smakuje dziecku, dobrze się rozpuszcza, łatwe przygotowanie. Skład mleka ma dużo witamin i składników odżywczych. Mleko wspomaga także prawidłowe trawienie gdyż posiada kultury bakterii.
Joanna
Mleko stanowi uzupełnienie mleka naturalnego i wyśmienicie to robi. Nie ma kolek, wzdęć brzuszka i odkręcania buzi podczas karmienia jak się zdarzało . Konsystencja i skład przede wszystkim bardzo mi odpowiadają, nawet zapach na który jestem wrażliwa.
Katarzyna
Super mleczko .polecam Nie pieni się dziecko zajda że smakiem.i oczywiście super skład bez oleju palmowego
Agnieszka
Bardzo dobry skład mleka. Wiem że moja córka dostaje to co najlepsze. A do tego bardzo jej smakuje.

Dodaj swoją opinię

Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Mleko Nestlé NAN OPTIPRO Plus 2 HM-0 Mleko modyfikowane w proszku dla niemowląt powyżej 6 miesiąca 800 g kupili także:

© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.