Mleko Nestlé NAN OPTIPRO 4 Mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2 roku 6x 800 g [WIELOPAK]

Producent: Nestlé Polska
Pojemność: 6x 800g
Postać: Proszek
Wariant
produktu
Dostępność
33% Complete

Spis treści:

Opis

Dzieci po 2. roku życia wciąż intensywnie rosną i rozwijają się, dlatego do ich prawidłowego rozwoju ważna jest odpowiednio dobrana, zbilansowana i zróżnicowana dieta.

Mleko modyfikowane NAN OPTIPRO® 4 powstało specjalnie z myślą o dwulatkach i może pomóc dostarczyć do ich organizmu składniki odżywcze. W porównaniu z mlekiem krowim, mleko NAN OPTIPRO® 4 zawiera mniej białka, a więcej: żelaza, witaminy C i D oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Dodatkowo w skład mleka modyfikowanego Nestlé NAN OPTIPRO® 4 wchodzą m. in. immunoskłądniki (żelazo, witaminę D i cynk), laktoza i GOS/FOS, żelazo, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcj poznawczych, oraz wapń i witaminę D wspomagające rozwój kości.

Zaufaj firmie Nestlé i z jej pomocą podaruj swojemu malcowi produkt dopasowany do wieku jego brzuszka. Decyzje o wprowadzaniu nowych posiłków zawsze konsultuj z lekarzem. Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

- Mleko specjalnie dopasowane do potrzeb 2-latka

- Zawiera mniej białka od mleka krowiego

- Zawiera więcej żelaza, wit. C, wit. D oraz kwasów omega-3 niż mleko krowie

- Zawiera wyłączni laktozę i GOS/FOS

Skład

mleko odtłuszczone, maltodekstryna, laktoza (z mleka), oleje roślinne (oleina palmowa, niskoerukowy olej rzepakowy, olej słonecznikowy), słodka serwatka (z mleka), emulgator (lecytyna sojowa), cytrynian wapnia, fosforan wapnia, cytrynian sodu, cytrynian magnezu, olej rybi, chlorek potasu, witaminy (C, E, kwas pantotenowy, niacyna, B1, A, B6, B2, D3, K1, kwas foliowy, biotyna, B12), fosforan potasu, olej z Mortierella alpina, cytrynian potasu, siarczan żelazawy, kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus, siarczan cynku, kultury bakterii Bifidobacterium longum, siarczan miedzi, jodek potasu, wodorotlenek potasu, selenian sodu.

Dawkowanie

Sposób przygotowania:

1. Umyj dokładnie ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko.

2. Umyj dokładnie kubek tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.

3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.

4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut: pozostaw do wystygnięcia.

5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanego kubka.

6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona zanim jej użyjesz.

7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do kubka odpowiednią do wieku dziecka ilość płaskich miarek proszku.

8. Potrząsaj kubkiem aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.

9. Zamknij dokładnie torebkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3 tygodni po otwarciu opakowania.

Tabela karmienia Wiek dziecka Po 2. roku Ilość na porcję Przegotowana woda w ml* 210 Płaskie miarki** 7

Dzienna liczba karmień Nan Optipro 4 - 2 Inne 3

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.

* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).

** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia dziecka. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

Nan Optipro 4 mleko modyfikowane dla dzieci po 2. roku życia stanowi tylko część zróżnicowanej diety dziecka. Nie może zastępować mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia. Decyzję o wprowadzaniu nowych posiłków zawsze konsultuj z lekarzem.

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i powinno być kontynuowane tak długo jak to możliwe. Zanim zdecydujesz się stosować mleko modyfikowane, zasięgnij porady lekarza. Nan Optipro 4 mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2. roku nie jest substytutem mleka matki.

Dodatkowe

WAŻNE: Nieprzegotowana woda, niewygotowany kubek lub nieprawidłowe przygotowanie mleka może zaszkodzić Twojemu dziecku.

Opinie o Mleko Nestlé NAN OPTIPRO 4 Mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2 roku 6x 800 g [WIELOPAK]

Dodaj swoją opinię

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili Mleko Nestlé NAN OPTIPRO 4 Mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2 roku 6x 800 g [WIELOPAK] kupili także:

© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.