Juvit K + D3 krople doustne z pompką 10 ml

Producent: Hasco
Pojemność: 10ml
Postać: Krople
Dostępność
Brak produktu

Spis treści:

Skład

olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), fitomenadion(witamina K), cholekalcyferol – koncentrat olejowy (witamina D3)

Wskazania

Produkt jest przeznaczony dla niemowląt od drugiego tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia.

Wartość odżywcza:

100 ml

   1 naciśnięcie

 pompki dozujące

 

  dzienna porcja

   2 naciśnięcia

pompki dozującej

 

Wartość energetyczna

849 kcal (3490 kJ)

1,145 kcal (4,71 kJ)

2,29 kcal (9,42 kJ)

Białko

0 g

0 g

0 g

Węglowodany

0 g

0 g

0 g

Tłuszcz

94,33 g

0,127 g

0,254 g

Witamina K

9,25 mg

12,5 µg

25 µg

Witamina D3

3,7 mg

5 µg

10 µg

Dwa naciśnięcia pompki dozującej (do oporu) odmierzają ilość, która zawiera 25 mg witaminy K i 10 mg (400 j.m.)witaminy D3

Działanie

Witamina K jest ważnym czynnikiem warunkującym prawidłową krzepliwość krwi. Pełni istotną rolę w syntezie protrombiny – białka osocza krwi uczestniczącego w regulacji procesów krzepnięcia krwi. Bierze udział w formowaniu tkanki kostnej, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory tej witaminy, gdyż przewód pokarmowy niemowlęcia nie produkuje odpowiedniej ilości bakterii potrzebnych do jej powstania a pokarm kobiecy zawiera niewystarczające ilości witaminy K.

Niemowlęta karmione sztucznie nie wymagają dodatkowego podawania witaminy K, ponieważ preparaty do początkowego żywienia niemowląt zapewniają wystarczającą podaż tej witaminy.

Witamina D3 jest bardzo ważnym czynnikiem w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej w ustroju. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, przyczynia się do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości. Niedobór tej witaminy może prowadzić do upośledzenia mineralizacji kości, niedostatecznego uwapnienia nowo tworzącej się tkanki kostnej i w konsekwencji zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Działanie witaminy D3 polega na poprawie  wykorzystywania wapnia i fosforu, co przyczynia się do prawidłowego tworzenia kości.

Ze względu na małą zawartość witaminy D3 w mleku kobiecym niemowlęta karmione piersią powinny otrzymywać już od pierwszych dni życia witaminę D3.

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki niedoboru witaminy D niemowlęta karmione piersią wymagają suplementacji  witaminy D od pierwszych dni życia w dawce 10 mg (400 j.m.) codziennie. U niemowląt karmionych w sposób mieszany lekarz ustala dawkę witaminy D indywidualnie, obliczając jej zawartość w podawanym mleku modyfikowanym. Ponieważ stężenie witaminy D w pokarmie kobiecym jest bardzo małe, w obliczeniach nie uwzględnia się jej podaży.

Dawkowanie

Niemowlęta od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia: 2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie(do oporu) pompki dozującej 2 razy dziennie doustnie lub do ściągniętego mleka matki. Przy podawaniu w butelce ze ściągniętym pokarmem należy upewnić się, że dziecko wypiło całą porcję mleka.

Opinie o Juvit K + D3 krople doustne z pompką 10 ml

Dodaj swoją opinię

Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Juvit K + D3 krople doustne z pompką 10 ml kupili także:

© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.