Biodacyna 125 mg/ml 2 ml roztwór do wstrzyknięć infuzji 1 ampułka

Producent: Bioton
Pojemność: 1 szt.
Postać: Ampułki
Lek na receptę: TAK
Dostępność
Brak produktu
Opinie (0)

Spis treści:

Wskazania

Substancją czynną leku Biodacyna jest amikacyna, antybiotyk z grupy aminoglikozydów działający bakteriobójczo. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia ciężkich zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na amikacynę (w tym oporne na inne antybiotyki aminoglikozydowe), takich, jak: zakażenia dróg oddechowych, zakażenia kości i stawów, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia wewnątrz jamy brzusznej, w tym zapalenie otrzewnej, zakażenia ran po oparzeniach i ran pooperacyjnych (również w chirurgii naczyniowej), ciężkie, powikłane i nawracające zakażenia dróg moczowych (w niepowikłanych zakażeniach amikacynę stosuje się tylko wtedy, gdy wywołujące je bakterie są oporne na inne antybiotyki), posocznice, najczęściej razem z antybiotykiem b-laktamowym, zakażenia ośrodkowego układu nerwowego.

Działanie

Lek może być stosowany wyłącznie z polecenia i pod nadzorem lekarza. Lek Biodacyna stosuje się we wstrzyknięciu domięśniowym lub w infuzji dożylnej (w kroplówce). Dawkowanie i sposób podawania ustala lekarz w zależności od czynności nerek i masy ciała pacjenta. Szczegółowe dawkowanie oraz sposób stosowania i przygotowywania leku do podawania zamieszczono na końcu ulotki, w punkcie „Informacje przeznaczone dla fachowego personelu medycznego”.

Przeciwwskazania

Jak każdy lek, Biodacyna może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Podczas stosowania leku Biodacyna mogą wystąpić opisane niżej działania niepożądane. Toksyczny wpływ na nerki - zmniejszenie objętości wydalanego moczu (skąpomocz), w badaniu krwi: zwiększenie stężenia azotu, mocznika i kreatyniny, w badaniu moczu: występowanie białka, krwinek i wałeczków. Toksyczny wpływ na słuch - szumy uszne, rzadko utrata słuchu przemijająca lub trwała, zawroty głowy, zaburzenia równowagi. Toksyczny wpływ na układ nerwowy - rzadko porażenie mięśni i bezdech (szczególnie podczas zbyt szybkiego podawania infuzji), zaburzenia czucia, drżenie, porażenie nerwu twarzowego. Inne reakcje - Rzadko mogą wystąpić: pokrzywka, wysypka, osutka, bóle i osłabienie siły mięśni, bóle stawów, gorączka polekowa, bóle głowy, nudności, wymioty, niedociśnienie, niedokrwistość, zwiększenie we krwi liczby granulocytów, w tym eozynofilów, zwiększenie aktywności aminotransferaz i stężenia bilirubiny w krwi.

Opinie o Biodacyna 125 mg/ml 2 ml roztwór do wstrzyknięć infuzji 1 ampułka
Aby dodawać komentarze - należy się zalogować
Skontaktuj się z nami!
Produkty podobne
© All rights reserved by DROGERIAWAPTEKA.pl
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.